Yhteystiedot

Kirsi Lehto (puheenjohtaja)
Hankejohtaja

kirsi.lehto@vantaa.fi
Sijainen:  Anna Österman

Anna Österman (varapuheenjohtaja)
Hankepäällikkö

anna.osterman@vantaa.fi

Jouni Kilpi
ICT-hankepäällikkö
jouni.kilpi@vantaa.fi
Sijainen: Tatu Ulvila

Kati Penttilä-Kokko
Tukitoimien päällikkö

kati.penttila-kokko@tiera.fi
Sijainen: Sari Koljonen / Taina Uusi-Illikainen

Petri Elsilä
Hankepäällikkö, Espoon kaupunki
petri.elsila@espoo.fi
Sijainen: Asko Lippo

Anne Jaakkola
Hankepäällikkö, Lahden kaupunki
anne.jaakkola@lahti.fi
sijainen: Juha Patrakka

Jasmina Järveläinen
Hankepäällikkö, Tampereen kaupunki
jasmina.jarvelainen@tampere.fi
Sijainen: Ilpo Nybacka

Jarkko Lampinen
Hankepäällikkö, Jyväskylän kaupunki
jarkko.lampinen@jyvaskyla.fi
Sijainen: Minna Kuutti

Jukka Miettunen
Hankepäällikkö, Oulun kaupunki
jukka.miettunen@ouka.fi
Sijainen: Otto Leskinen

Seppo Pukonen
Turun kaupunki
seppo.pukonen@turku.fi
Sijainen: Jouni Paakkinen

Tuija Lindström (sihteeri)
Projektiasiantuntija
tuija.lindstrom@vantaa.fi
Sijainen: Anna Österman / Jouni Kilpi

Kirsi Lehto
Ekosysteemiyhteistyön koordinointi ja omistajayhteistyö
kirsi.lehto@vantaa.fi

Anna Österman
Käyttäjäyhteistyö ja tutkimustahoyhteistyö
anna.osterman@vantaa.fi

Markus Humaloja
Sisällön ja palveluiden tuottajayhteistyö
markus.humaloja@vantaa.fi

Kari Hyvönen
Koulutuksen järjestäjäyhteistyö
kari.hyvonen@tiera.fi

Anna Österman
Toiminnan muutoksen koordinointi
anna.osterman@vantaa.fi

Petri Elsilä
Espoon kaupunki
petri.elsila@espoo.fi

Anne Jaakkola
Lahden kaupunki
anne.jaakkola@lahti.fi

Jasmina Järveläinen
Tampereen kaupunki
jasmina.jarvelainen@tampere.fi

Jukka Miettunen
Oulun kaupunki
jukka.miettunen@ouka.fi

Jarkko Lampinen
Jyväskylän kaupunki
jarkko.lampinen@jyvaskyla.fi

Seppo Pukonen
Turun kaupunki
seppo.pukonen@turku.fi

Merja Kuokka
Vantaan kaupunki
Vantaan käyttäjäyhteistyön puheenjohtaja
merja.kuokka@vantaa.fi

Minna Ritoluoma
Prosessien kehitys
minna.ritoluoma@vantaa.fi

Jouni Kilpi
ICT-hankepäällikkö
jouni.kilpi@vantaa.fi

Tatu Ulvila
Hankkeen kokonaisarkkitehti
tatu.ulvila@vantaa.fi

Kim Nylund
Alustan tekninen projektipäällikkö
kim.nylund@vantaa.fi

Kari Hyvönen
Myynti
kari.hyvonen@tiera.fi

Kati Penttilä-Kokko
Tukitoimintojen johtaminen ja laadunhallinta
kati.penttila-kokko@tiera.fi

Raija Brännbacka
Viestintä
raija.brannbacka@tiera.fi

Sari Koljonen
Hankinnat
sari.koljonen@tiera.fi

Ilkka Kalo (puheenjohtaja)
Perusopetuksen johtaja, Vantaan kaupunki
DigiOne-hankkeen vastuullinen johtaja
Henkilökohtainen varahenkilö: Ari Ranki, toisen asteen johtaja

Matti Lampo (varapuheenjohtaja)
Tietohallintojohtaja, Vantaan kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Ville Mäenpää, tietohallintopäällikkö

Harri Rinta-Aho 
Toimialajohtaja, Espoon kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Timo Ketonen, toimialan talous ja hallintojohtaja

Harri Luttinen
Digikehittämispäällikkö, Espoon kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Timo Ketonen, toimialan talous ja hallintojohtaja

Eino Leisimo
Toimialajohtaja, Jyväskylän kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Tuija Rasinen

Lassi Kilponen
Opetus- ja kasvatusjohtaja, Lahden kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Sari Alm

Mika Penttilä
Sivistys- ja kulttuurijohtaja, Oulun kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Tapio Matinmikko, johtaja Oulun Digi liikelaitos

Juha Aho
Kehityspäällikkö, Oulun kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Jarmo Laitinen, suunnittelupäällikkö

Lauri Savisaari
Sivistyspalveluiden johtaja, Tampereen kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Kristiina Järvelä, kasvatus ja opetusjohtaja

Jarkko Oksala
Tietohallintojohtaja , Tampereen kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Arto Kahila, tietohallintopäällikkö

Timo Jalonen
Toimialajohtaja, Turun kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Jouni Paakkinen, toiminnan johtaja TOP-keskus

Jaakko Ståhlberg
Kehittämispäällikkö, Turun kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Anu Parantainen kehittämispäällikkö

Jyrki Halttunen
Toimitusjohtaja, Kuntien Tiera Oy
Henkilökohtainen varahenkilö: Arto Vainiomäki, talous- ja henkilöstöjohtaja

Pauli Päivärinta
Liiketoiminnanjohtaja, Kuntien Tiera Oy
Henkilökohtainen varahenkilö: Kari Hyvönen, johtaja, asiakkuudet

Kirsi Lehto (kokouksen esittelijä)
Hankejohtaja, Vantaan kaupunki
Sijainen: Anna Österman

Anna Österman (kokouksen sihteeri)
Hankepäällikkö, Vantaan kaupunki
anna.osterman@vantaa.fi
Sijainen: Tuija Lindström

Anna palautetta DigiOne verkkosivuista

Siirry palautelomakkeelle

DigiOne somessa

Löydät meidät myös LinkedIn-palvelusta, Twitteristä sekä Instagramista tunnisteella @digionefi.

LinkedIn
Twitter
Instagram