Yhteystiedot

Kirsi Lehto (puheenjohtaja)
Hankejohtaja

kirsi.lehto@vantaa.fi
Sijainen:  Anna Österman

Aura Tiainen
PMO
aura.tiainen@vantaa.fi

Anna Österman (sihteeri)
Hallinto, viestintä ja ekosysteemityö

anna.osterman@vantaa.fi

Jouni Kilpi
ICT-hankepäällikkö
jouni.kilpi@vantaa.fi

Tuulia Kuismin
Tuotehallinta

tuulia.kuismin@tiera.fi

Janne Jokisalo
Kehitys
janne.jokisalo@tiera,fi

Tatu Ulvila
Pääarkkitehti
tatu.ulvila@tiera.fi

Merja Kuokka
Toiminnan muutos
merja.kuokka@vantaa.fi

Leena Heiskanen
Kuntayhteistyön koordinointi
leena.heiskanen@vantaa.fi

Kirsi Lehto
Ekosysteemi- ja  omistajayhteistyö
kirsi.lehto@vantaa.fi

Anna Österman
Käyttäjä- ja tutkimustahoyhteistyö
anna.osterman@vantaa.fi

Maria Nevala
Palvelun- ja sisällöntuottajayhteistyö
maria.nevala@vantaa.fi

Mika Virtanen
Koulutuksen järjestäjä -yhteistyö (Tieran myynti)
mika.virtanen@tiera.fi

Merja Kuokka
Toiminnan muutoksen koordinointi
merja.kuokka@vantaa.fi

Sanna Vahtivuori-Hänninen
Espoon kaupunki
sanna.vahtivuori@espoo.fi

Jukka Manninen
Lahden kaupunki
jukka.manninen@lahti.fi

Jasmina Ylinikkilä
Tampereen kaupunki
jasmina.ylinikkila@tampere.fi

Jukka Miettunen
Oulun kaupunki
jukka.miettunen@ouka.fi

Jarkko Lampinen
Jyväskylän kaupunki
jarkko.lampinen@jyvaskyla.fi

Seppo Pukonen
Turun kaupunki
seppo.pukonen@turku.fi

Tuija Lindström
Vantaan kaupunki
tuija.lindstrom@vantaa.fi

Laura Halkilahti
Hallinto-palvelun tuoteomistaja
laura.halkilahti@vantaa.fi

Jarkko Lampinen
Pedagoginen tuki -kokonaisuuden tuoteomistaja
jarkko.lampinen@jyvaskyla.fi

Markus Humaloja
Opetus-palvelun tuoteomistaja
markus.humaloja@vantaa.fi

Seppo Pukonen
Lukujärjestys-palvelun tuoteomistaja
seppo.pukonen@turku.fi

Jasmina Ylinikkilä
Viestintä-palvelun tuoteomistaja
jasmina.ylinikkila@tampere.fi

Terhi Tasala
Asiointi-palvelun tuoteomistaja
terhi.tasala@tiera.fi

Markus Humaloja
DigiOne-työpöydän tuoteomistaja
markus.humaloja@vantaa.fi

Jouni Kilpi
ICT-hankepäällikkö
jouni.kilpi@vantaa.fi

Tatu Ulvila
Hankkeen kokonaisarkkitehti
tatu.ulvila@vantaa.fi

Mika Virtanen
Myynti
mika.virtanen@tiera.fi

Maria Nevala
Viestintä
maria.nevala@vantaa.fi

Ilkka Kalo (puheenjohtaja)
Perusopetuksen johtaja, Vantaan kaupunki
DigiOne-hankkeen vastuullinen johtaja
Henkilökohtainen varahenkilö: Ari Ranki
ilkka.kalo@vantaa.fi

Matti Lampo (varapuheenjohtaja)
Tietohallintojohtaja, Vantaan kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Ville Mäenpää
matti.lampo@vantaa.fi

Harri Rinta-Aho 
Toimialajohtaja, Espoon kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Timo Ketonen
harri.rinta-aho@espoo.fi

Harri Luttinen
Digikehittämispäällikkö, Espoon kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Timo Ketonen
harri.luttinen@espoo.fi

Maarit Waskilampi-Kuikka
Tietohallintojohtaja, Espoon kaupunki
maarit.waskilampi-kuikka@espoo.fi

Tuija Rasinen
Palvelujohtaja, Jyväskylän kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Eino Leisimo
tuija.rasinen@jyvaskyla.fi

Tuukka Vepsäläinen
Tietohallintojohtaja, Jyväskylän kaupunki
tuukka.vepsalainen@jyvaskyla.fi

Virve Jämsen
Opetus- ja kasvatusjohtaja, Lahden kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Sari Alm
virve.jamsen@lahti.fi

Marko Monni
Tietohallintojohtaja, Lahden kaupunki
marko.monni@lahti.fi

Mika Penttilä
Sivistys- ja kulttuurijohtaja, Oulun kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Tapio Matinmikko
mika.penttila@ouka.fi

Juha Aho
Kehityspäällikkö, Oulun kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Jarmo Laitinen
juha.aho@ouka.fi

Tapio Matinmikko
Tietohallintojohtaja, Oulun kaupupunki
tapio.matinmikko@ouka.fi

Lauri Savisaari
Sivistyspalveluiden johtaja, Tampereen kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Kristiina Järvelä
lauri.savisaari@tampere.fi

Arto Kahila
Tietohallintopäällikkö, Tampereen kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: –
arto.kahila@tampere.fi

Maria Nikkilä
Tietohallintojohtaja, Tampereen kaupunki
maria.nikkila@tampere.fi

Timo Jalonen
Toimialajohtaja, Turun kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Jouni Paakkinen
timo.jalonen@turku.fi

Anna Blom
IT hankepäällikkö, Turun kaupunki
Henkilökohtainen varahenkilö: Jouni Paakkinen
anna.blom@turku.fi

Jyrki Halttunen
Toimitusjohtaja, Kuntien Tiera Oy
Henkilökohtainen varahenkilö: Arto Vainiomäki
jyrki.halttunen@tiera.fi

Pauli Päivärinta
Liiketoiminnanjohtaja, Kuntien Tiera Oy
Henkilökohtainen varahenkilö: 
pauli.paivarinta@tiera.fi

Minna Lindberg
Erityisasiantuntija, Kuntaliitto
Henkilökohtainen varahenkilö: 
minna.lindberg@kuntaliitto.fi

Kirsi Lehto (kokouksen esittelijä)
Hankejohtaja, Vantaan kaupunki
Sijainen: Anna Österman
kirsi.lehto@vantaa.fi

Jouni Kilpi (kokouksen esittelijä)
ICT-hankepäällikkö
Sijainen: Anna Österman
jouni.kilpi@vantaa.fi

Aura Tiainen (kokouksen esittelijä)
PMO
Sijainen: –
aura.tiainen@vantaa.fi

Anna Österman (kokouksen sihteeri)
DigiOne-hankepäällikkö
Sijainen: –
anna.osterman@vantaa.fi

Anna palautetta DigiOne verkkosivuista

Siirry palautelomakkeelle

DigiOne somessa

Löydät meidät myös LinkedIn-palvelusta, Twitteristä sekä Instagramista tunnisteella @digionefi.

LinkedIn
Twitter
Instagram